Malta

Malta

  • LAL SCHOOLS

LAL SCHOOLS

Malta takımadaları Malta, Gozo ve Comino üç ana adadan oluşur Malta takımadaları İtalya’nın Güney ve Kuzey Afrika arasında, Akdeniz’in kalbinde yer almaktadır.

Malta’nın resmi dili Maltaca ve İngilizcedir. Bu küçük ada renkli ve ilginç geçmişe sahiptir. Malta  takımadalarında bir yıl içinde güneşli gün sayısı 300’ün üzerindedir. Malta adalarını kış aylarında ziyaret etmek için ideal bir yerdir.

Malta’lıların turistlere karşı kendi misafirperverliği ve samimiyeti çok ünlüdür. Malta adaları dünyanın en güvenli yerlerinden birisidir.

LAL IELS Malta Sliema Dil Okulu klimalı ve aydınlık ve tam donanımlı sınıfları, kütüphanesi, bir internet kafe, resepsiyon alanında Wi-Fi erişimi, kafeterya ve aperatifler ve içecekler sunan otomatlar bulunmaktadır.

LAL IELS Malta Sliema Dil Okulu 690 öğrenci kapasiteli 100 derslik bulunmaktadır. LAL IELS Malta Sliema Dil Okulu yetişkinler için (16 + Yaş) popüler İngilizce kursları vardır.

LAL IELS Malta Sliema Dil Okulu sahile yürüme mesafesindedir. Sliema’da birçok mağaza, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. St Julian’s sadece 10 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile eğlence bölgesine ulaşılır. LAL Malta Sliema 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu ve 5 dakikalık bir feribot ile adanın başkenti Valetta’ya ulaşılır.

LAL IELS Malta’da Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisanslanmıştır ve FELTOM (İngilizce Öğretmenliği Örgütleri Malta Federasyonu) tarafından tamamen akredite edilmiştir.

LAL IELS Malta da ALTO (Dil Seyahat Organizasyonları Birliği), FIYTO (Uluslararası Gençlik Seyahat Örgütleri Federasyonu) ve WYSET (Dünya Gençlik Öğrenci ve Eğitim Seyahat) bir üyesidir.

LAL IELS Gozo Dil Okulu (16 +Yaş)

LAL IELS Gozo Dil Okulu yetişkinler için (16 + Yaş) popüler İngilizce kursları bulunmaktadır. Sekiz derslik klimalı sınıfları, video odası, yönetim ofisi ve öğrenci yurdu vardır. LAL IELS Gozo Dil Okulu modern bir binada iki katlı ana yol üzerinde yer almaktadır.

 

 

  • ESE

ESE

ese-st-julians-okul-binasi_900.jpg (657×492)
European School of English Malta dil okulu, kısa adıyla ESE Malta dil okulu, Malta’nın turizm cenneti olarak da sayılan St. Julians’dadır. 1996 yılında faaliyete geçen okul yeni inşa edilen binası ile Malta’nın en iyi ingilizce kursları arasında yerini almıştır. Toplamda 4 ayrı okul binasına sahip ESE Malta dil okulunun ana binası St. Julians, Paceville’dedir.ESE Malta dil okulunun merkezi ve sınıfları bu binada bulunmaktadır. Ayrıca bu binada öğrencilerin kaynaşmasında ve birbirleri ile pratik yapmasına büyük katkısı olan, Speakeasy Cafe (genelde öğrencilerin kahvaltı ettiği yerdir), önünde teras, geniş bir çatı katı terası, kitapçı, TV/Video salonu, dinlenme salonları ve İnternet Cafe bulunmaktadır.

St. Julians bölgesinde bulunan diğer kaliteli dil okulları gibi, ESE Malta dil okulu da aile yanı konaklamalardan, okul yurtlarına, apart dairelerden otellere kadar bir çok farklı konaklama alternatifini öğrencilerine sunmaktadır. St. Julians bölgesi, çok sayıda, restaurant, bar, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri sinema ve bowling salonu, ve kumsalı ile en ilgi çekici bölgelerden biridir.

ESE Malta dil okulu, Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca ESE Malta dil okulu FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisation) ve ALTO (Association of Language Travel Organisation) üyesidir. IALC’nin (International Asscoication of Language Centres) Malta'daki tek üyesi olan ESE Malta dil okulu, Trinity College London’ın TESOL Teacher Training Centre kursu veren Malta’da ki tek sertifikalı okuludur. ESE Malta dil okulunda farklı İngilizce kursu taleplerine cevap verebilmek için, Genel İngilizce Kursu (her seviye için), Yoğun İngilizce Kursu (her seviye için), Mini Gruplar, Birebir (özel dersler), Cambridge sınavlarına yönelik kurslar, IELTS sınavına hazırlık kursları, İş İngilizcesi için grup ve birebir kurslar ve 50 yaş üstü bireyler ve gruplar için kurslar bulunmaktadır.

(Genel İngilice) İngilizce eğitiminiz süresince, Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma, Anlama, Gramer, Kelime Bilgisi, ve Telafuz bilginizi genel anlamda geliştirirsiniz. Bu sayede, eğitiminiz tamamlandığında İngilizcenize daha çok güvenir, grammerinizi, kelime bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirerek daha akıcı konuşabilirsiniz. Genel İngilizce programları, Pazartesiden Cumaya, haftanın 5 günü, günde 4 ders olarak planlanmıştır.
(Yoğun İngilizce) Genel İngilizce programının takip edildiği ve kısa sürede daha iyi sonuç almak için Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Yoğun İngilizce programları, Pazartesiden Cumaya, haftanın 5 günü, günde 6 ders olarak planlanmıştır. Yoğun İngilizce programları ile aynı süre zarfında Genel İngilizce Kursuna göre ortalama %50 daha fazla eğitim alır ve planladığınız eğitim süresini daha verimli geçirebilirsiniz.

  • CLUBCLASS

CLUBCLASS

SchoolCCM3final.jpg (590×392)
Clubclass dil okulu, Malta Eğitim Bakanlığı tarafından uzman eğitim dil kurumu unvanı alarak onaylanmış, Turizm Bakanlığı tarafından temiz, organize olmuş, verdiği servisle en iyi düzeyi yakalamış, kaliteli, modern atmosfer içinde sağladığı konaklamalar sayesinde üstün konaklama belgesi almış kaliteli bir okul olarak tanınmıştır.
 
Clubclass gençlik programlarında sosyal bir programla öğreniliyor olan lisanın muntazam bir harmanını size sunuyor. Bu heyecan dolu ve yenilik getiren yaklaşım, öğrencilerin kullanımı ve hızlı-yürüyen faaliyetler boyunca İngilizce lisanınızı geliştirmek için derslerde güven ve akıcılığı geliştirerek öğrenmeyi ve sınıfın dışında İngilizcenin kullanımını cesaretlendiriyor.
 
Bizim Teenskool programımız, genel İngilizce öğrenimi için her hafta 15 saatle dersle beraber sosyal faaliyetleri heyecanlandırmayı birleştirir. Öğrencilere, lisanın bütün görünüşleri açığa vurulur ve konuşmak ve dinlemeyle güvenin kazancı sağlanır. Dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinerek eğlenceli vakit geçiriyorlar!

 

 

  • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFE

1991 yılında kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 500 öğrencidir. Okulda yüzme havuzu, teraslı bistro, oyun odası, öğrenci salonu, kütüphane, video salonu, çamaşırhane, bilgisayar odası ve ücretsiz internet erişimi mevcuttur. 

Okulun yakınında bulunduğu renkli St. Julian's şehri, adanın doğu sahilinde yer alıyor. Önceden  bir balıkçı köyü olan bu şehir şimdi, restoran, pub ve eğlence merkezleriyle dolu hareketli bir yer.

Tüm sınıflar klimalıdır ve iyi donanımlıdır. çoğu engelliler için uygundur. Ayrıca kampüste bir kütüphane ve ders çalışmak için bir ortak dinlenme odası da bulunmaktadır.

Üç farklı konaklama opsiyonundan birini seçebilirsiniz; diğer uluslararası öğrencilerle paylaşabileceğiniz kampüs içi daireler, özel banyosu ve küçük mutfağı bulunan stüdyo daireler veya kampüs yakınlarında yaşayan anlaşmalı ailelerden biri.

Daireler; öğrencilerin kampüste konaklaması için çok çeşitli konforlu stüdyo daireler ve paylaşımlı apartman daireleri mevcutttur.

Club Village kapısından girdiğniz anda, sizi sıcak bir ortam ve personel karşılayacak. 24 saat açık, cana yakın resepsiyon her zaman yanınızda olacaktır. 

Tesiste bir bar, resteron, TV ve DVD'li  bir salon ve bir oyun odası mevcuttur.

Okul ve özlellikle de ortasında bulunan havuz, öğrencilerin ve çalışanların yeni maceraları paylaşacağı ve günün derslerini birbirine anlatacağı bir buluşma noktasıdır. Günün sonunda birbirini tanımayan kimse kalmaz.
 

Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1