Kanada

Kanada

 • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFE


Şehrin tam kalbinde yer alan okul, 'Tam Öğrenci Desteği' felsefesiyle kurulmuştur. Bu, uygulamada, bir öğrenci hayatına her yönden destek sunmak anlamına gelir.

1998'de kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 150 öğrencidir. Okulda mutfak, öğle yemeği alanı, ücretsiz internet erişimi ve bilgisayar alanı mevcuttur.

Ottowa'da öğrenci hayatı; akademik ve kültürel danışmanlık, ekstraders dışı aktiviteler, konaklama seçenekleri ve tabi ki her gün sıcak karşılama.

 

 • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFE


Vancouver'in, dünyanın en kaliteli yaşam tarzlarından birini sunduğu uzun süredir kabul görmektedir. Buradaki her şey kendi rolünü oynamakta başarılıdır; çevrenizde olağanüstü doğanın yanında, kültür ve eğlence programları oldukça keyiflidir.
1987'de kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 100 öğrencidir. Okulda küçük mutfak ve öğle yemeği alanı, öğrenci salonu, ücretsiz internet erişimi ve bilgisayar alanı mevcuttur.

Okulun şık ve yenilenmiş tarihi binası ile alımlı Gastown bölgesinin tam kalbinde yer almaktadır. Okul, tecrübeli eğitmen kadrosu ve çalışanları ile öğrencilere aynı anda hem çok iyi bir ingilizce dil eğitimi hem de Vancouver'da pek çok eğlenceli aktivite sunmaktadır.

Okula yakın misafirperver ailelerden birinin yanında, bir kanadalı gibi yaşayın... Yurt ise okula yürüme mesafesinde olup okula kolayca ulaşılmaktadır. 

 • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFEOkul, Adelaide Street ve Church Street 'in köşesine yakın,'Old Town Toronto ' bölgesinde, Toronto şehir merkezinin kalbinde yer almaktadır. Dünyanın en uzun caddesi ve birçok alışveriş merkezi sadece yürüme mesafesindedir. 

2006'da kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 150 öğrencidir. Okulda küçük mutfak ve öğle yemeği alanı, öğrenci salonu, çalışma odası, ücretsiz internet erişimi ve bilgisayar odası mevcuttur.

Toronto, şehir içinde ve dışında, Niagara Şelaleleri gibi harika yerler görme olanağı sunar. 

Öğrenciler, otantik aile yanı konaklama ile diğer uluslararası öğrencilerle birlikte özel yurtta kalmak arasında seçim yapabilir.
 

 • ST GILES INTERNATIONAL

ST GILES INTERNATIONAL

b-Class_4.jpg (640×427)
Vancouver'ın kalbinde İngilizce öğrenirken göz alıcı şehir limanından, alışveriş ve eğlence merkezlerinden, harika Stanley Park'tan sadece dakikalar süren yürüme mesafesinde olacaksınız. Modern bir binanın bir katında hizmet veren St. Giles, 2012 yılında merkezini baştan aşağı yenileyerek tam donanımlı, enfes bir çalışma ve öğrenme merkezi oluşturdu. Okulun bu merkezinde eğitim alan öğrencilerin 2012 itibariyle %27ini İsviçreli, %32'sini yarı yarıya Brezilyalı ve Japon öğrenciler oluştururken, Türk öğrenci yüzdesi %2 olmuştur.

Okulun Sunduğu Hizmetler
Toplam 17 sınıfta 170 kişilik kapasite
Orta büyüklükte sınıflarda yüksek seviye kişisel ilgi
Maksimum 12 kişilik sınıflar (Platinum kurslar için 5 kişilik)
Hafta boyu sosyal aktiviteler: Buz hokeyi ve beyzbol maçları, English Bay Beach ziyaretleri, Vancouver Island'da balina şovları, film geceleri, müze ve galeri ziyaretleri, oyun geceleri
Hafta sonu etkinlikleri: Whistler, Seattle gezileri, Vancouver Island'da bulunan Tofino ve Victoria gezileri, Banff ve Rocky Mountains aktiviteleri

Okulun Olanakları
Ücretsiz WiFi erişimi ve öğrenci bilgisayarları
Kişisel Çalışma Merkezleri
Kafe
Profesyoneller için Platinum Centre
8 interaktif donanımlı sınıf

 • ILAC

ILAC

Kanada’nın dünya standartlarında dil eğitimi veren okullarından biri olan ILAC, 17 yıllık tecrübesi ve kaliteli İngilizce eğitim programlarıyla 70’ten fazla ülkeden gelen yabancı öğrenciye eğitim vermektedir.
Öğrencilerine birinci sınıf bir eğitim sunan ILAC, Kanada’nın en iyi dil okullarından biri olmanın yanı sıra, sunduğu konaklama seçenekleri ve bulunduğu merkezi konumlarıyla da en çok tercih edilen dil okullarından biridir. Her yıl binlerce öğrenciye kapılarını açan ILAC, bugüne kadar binlerce öğrenciye yeni deneyimler katmış ve yaşamlarında yeni sayfa açmalarına katkıda bulunmuştur.
Öğrencilerine sunduğu tüm avantajlı eğitim seçenekleriyle olduğu gibi, sosyal faaliyet imkanlarıyla da adından söz ettiren ILAC, kurulduğu günden bu yana yürttüğü başarılı çalışmalarıyla Kanada’nın en iyileri arasına ismini altın harflerle yazdırmış bir okul.
Kanada'nın iki büyük şehrinde eğitim faaliyetlerini sürdüren ILAC aynı zamanda aktif olarak çalışan sanayi kuruluşunun da ortağıdır. Müfredatı Kanada'nın üniversite ve kolejleri tarafından da kabul edilen okul, UNESCO tarafından da dünyanın en yaşanılır şehirlerinden biri seçilen Toronto'nun merkezi noktasında yer almaktadır. 

Şehrin en büyük kütüphanesine de yürüme mesafesinde olan merkezi lokasyonu sayesinde öğrencilerine aktif bir sosyal hayat sunan okul, aynı zamanda University of Toronto'nun da yanı başında yer almaktadır. Öğrenciler kampüsün pek çok olanağından yararlanabilme imkanına sahiptirler. Dünyanın en büyük caddesi; Yonge Caddesi'nde yer alan okul, birçok eğlence merkezi, tiyatro ve sinemaların, cafelerin ve alışveriş mağazalarının yanı başında yer almaktadır. 
Toronto'nun en iyi eğitim merkezlerinden biri olan okul, dünya standartlarındaki eğitim kalitesi sayesinde her yıl birçok öğrencisini üniversiteye hazırlamakta ve Kanada'nın en saygın üniversitelerinde eğitim alabilmeleri için de bir kapı aralamaktadır. Genel ve yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programlarının yanı sıra TOEFL, IELTS ve Cambridge sınavları gibi önemli sınavlara hazırlık kursları sayesinde öğrencilerin çoğu çok daha iyi sonuçlar almaktadırlar. İş adamları ve çalışanlar için uluslararası iş İngilizcesi dersleri de olan okulda öğrencilere klasik olarak aile yanında, yurtta, öğrenci evlerinde veya otelde konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Otel konaklaması kısa dönem için gelen öğrenciler veya iş adamları haricinde fazla tercih edilmemekle birlikte en çok tercih edilen konaklama biçimi aile yanında konaklama seçeneği olmaktadır.

 • KAPLAN INTERNATIONAL

KAPLAN INTERNATIONAL

Kaplan-International-Colleges-Bath-Reception_tcm29-51563.jpg (500×333)
Dağlarla çevrili sahil şehri Vancouver'ın nefes kesen doğal güzelliklerine hayran olmamak mümkün değil. Ilıman iklimi ve outdoor aktiviteleri ile ünlü şehirde, kayak merkezleri, plajlarlar ve ulusal parklar boş zamanlarınızı değerlendirmek için farklı alternatifler sunuyor.

 • Embassy CES

Embassy CES

Embassy_of_Canada_in_Washington,_D.C..JPG (2968×1873)

Kanada'nın kozmopolit yapısıyla da göz alan en büyük şehri Toronto'nun Yorkville bölgesindeki Embassy English Toronto, merkezi lokasyonu sayesinde öğrencilerin en rahat eğitim aldıkları noktalardan biri olmasıyla tercih edilen bir dil okuludur. Uzman eğitim kadrosuyla öğrencilerine oldukça kaliteli ve modern bir eğitim fırsatı sunan okul, aynı zamanda şehrin ulaşım ağlarına da oldukça yakın bir noktada konumlandırılmıştır. 
Okulun sınıfları güney cepheye bakmaktadır ve Kanada'nın ünlü yapısı CN Tower manzarasına sahip olmanın yanında aynı zamanda bu manzaraya Ontario Gölü'nün muhteşem görüntüsü de oldukça hoş bir tema oluşturmaktadır. Teknolojik metaryellerle donanmış modern sınıflarda eğitim alan öğrenciler, ders dışında kalan zamanlarda kendileri için okul tarafından düzenlenen gezilere katılma ve yapılan aktivitelerde yer alma olanağına da sahiptirler. 
Okulda her seviye İngilizce eğitimi verilmektedir. Başlangıç İngilizcesinden başlayan genel ve yoğunlaştırılmış İngilizce derslerinin dışında akademik İngilizce, TOEFL hazırlık kursları ve üniversiteye hazırlık programları da öğrencilere okutulan müfredatlar arasında yer almaktadır. 
Dil okulu eğitimi için Embassy English Toronto'yu tercih eden öğrenciler için pek çok konaklama seçeneği mevcuttur. Her okul gibi Embassy'de öğrencilerine aile yanı konaklama, yurtta konaklama ve öğrenci evlerinde konaklama seçeneklerini ve otel konaklaması seçeneğini sunmaktadır. Bu seçenekler arasında öğrenciler daha çok yurt ve aile yanı konaklaması seçeneklerini tercih ederek hem masraflarını daha minimuma düşürmeyi hem de dil pratiklerini geliştirmeyi amaçlarlar.

 • LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL (LSI)

LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL (LSI)

lsi_vancouver-a.jpg (550×363)
Çevresi yemyeşil dağ ormanları ve Büyük Okyanus ile sarılmış capcanlı, modern bir kent olan Vancouver, Kanada'da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için tam anlamıyla baş döndürücü bir yerdir.

Dil okulu Vancouver şehir merkezinin tam kalbinde, kentin başlıca cazibe merkezleri veulaşım hizmetlerine yürüyüş mesafesindedir. Aralarında internet erişimi sağlayan bir bilgisayar laboratuarı, öğrencilerin kendi kendilerine çalışmalarına yardımcı olan materyallerle dolu bir kütüphane ve öğrenci salonunun da bulunduğu imkânlar, LSI Vancouver'ı İngilizce eğitim için rahat ve samimi bir ortam haline getirir. TOEFL ve Cambridge Sınavı'na (CAE) hazırlık kurslarının yanında, daha genel ESL programları da sunulmaktadır.

 • EC ENGLISH

EC ENGLISH

12222l.jpg (800×533)

EC dil okulları, dünyanın farklı köşelerindeki merkezlerinde İngilizce öğrenmek isteyen kişilere hitap eden programları ile 1905 yılından bu yana hizmet vermektedir. İngiltere’de kurduğu dil okullarının ardından dünyanın farklı bölgelerinde açtığı merkezleri ile dil eğitiminde önde gelen uluslararası kurumlardan bir tanesi haline gelmiştir. 
Vancouver, Kanada'nın pasifiğe açılan kapısı gibidir. Sahili, plajları, dağları kısacası doğal güzellikleri mükemmeldir. Şehir hayatında yapmak istediğiniz bir çok aktiviteyi burada doğal bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz. EC English'in Vancouver'daki okulu şehrin merkezindedir. Bu okulda cana yakınlığı, arkadaşlığı göreceksiniz. EC English Vancouver çalışanları, burada geçireceğiniz zamanı bir daha asla unutamayacağınızdan emindir.


 • KAPLAN INTERNATIONAL

KAPLAN INTERNATIONAL

A.B.D. de eğitim konusunda uzman ve sınav hazırlığında dünya lideri olan Kaplan okullarının sunduğu hizmetler arasında; İngilizce dil eğitimi,sınav hazırlığı, özel ders ve online kurs seçenekleri bulunmaktadır. Üniversiteye yerleştirme servisi, dünyanın en iyi üniversiteleri ile çalışarak size  bu kapıların açılmasında yardım eder.
İster Amerika’da ister Kanada’da eğitim görmeyi seçin, şehirde veya bir kampüs ortamında olsun, Kaplan merkezi sizi yerel yaşam biçimleri, kültürleri ve zevkleri ile buluşturacaktır. Kaplan okulları Amerika ve Kanada’nın en kolay ulaşılabilir bölgelerinde kurulmuştur.
Her Kaplan merkezinde, öğrenme ve iletişim teknolojileri ile donatılmış bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır.
Ontario Gölünün kuzey kıyısında uzanan Toronto, Kanada ‘nın en büyük ve en kozmopolit şehridir.  Turizm ve açık hava sporları için en ideal merkezlerdendir. Kampüsün yakınında birçok alışveriş merkezleri bulunur. Müzik, festivaller ve gece hayatı için seçenekler fazladır. Haftasonları , Niagara Şelaleri, Montreal, Ottowa, Bostonve New York gezilerine katılabilirsiniz.
2 kampüste eğitim verir, bir kampüsü Toronto Üniversitesine yakın , diğeri ise şehir merkezinin tam kalbindedir. Kaplan, Toronto TOEFL yetkili test merkezidir. sınıflar modern döşenmiş olup, computer laboratuarı, multimedia merkezi ve wifi internet alanı bulunur. 

 • KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE (KGIBC)

KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE (KGIBC)

surrey1.jpg (513×338)

King George International College (KGIC) 1996 yılında Surrey ’de kurulmuştur. 1997 yılında ofisini Vancouver Ofisi açılmış ve merkezini buraya taşınmıştır. Daha sonra Toronto, Victoria ve Halifax şehirlerinde de açtığı ofisleri geniş kampüs alanlarına çeviren okul 1500 tam zamanlı öğrenciye, 140 eğitmeni ve 45 kişilik destek ekibiyle hizmet vermektedir

İngilizce dil eğitimi ile başlayan yolculuğunu genişletme kararıyla grup King George International Business College (KGIBC) ismiyle bir işletme enstitüsü faaliyete geçirmiştir. Vancouver, Toronto ve Victoria’da bağımsız kampüsleri bulunan İşletme Enstitüsü King George Eğitim Grubu’nun güçlendirici ve ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

Vancouver Kanada’nın İngilizce konuşulan ikinci büyük şehridir. Kozmopolit ve düzenli yapısıyla dünyanın en yaşanabilir şehirleri sıralamasında her yıl ilk 3 te gösterilmektedir. Kanada geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir.

KGIC, Vancouver şehir merkezinde 20 sınıflık KGIBC ve 13 sınıflık KGIC dil kursumerkeziyle hizmet vermektedir.
Sınav İngilizcesi: Sınav programları 4-12 hafta aralığında sürmekte olup aşağıda verilen alanlarda eğitim vermektedir;


- IELTS – International English Language Testing System
- TOEFL – Test of English as a Foreign Language
- FCE – First Certificate in English

 • LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL (LSI)

LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL (LSI)

Toronto Kanada'nın en büyük ve en güzel kentlerinden biridir. CN Kulesi'nin tepesinden Ontario Gölü kıyılarına kadar, bu rengarenk ve kozmopolit şehir Kanada'da İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere sonsuz fırsatlar sunar.

Güzel bir yerleşim bölgesi olan Rosedale'de, kendine has modern bir binada yer alan LSI Toronto, İngilizce eğitimi için rahat bir ortam sağlar. Dil okulumuz metro istasyonuna yakın bir konumdadır ve caddenin karşı tarafında restoranlar ve parklar bulunur. Şehrin ünlü alışveriş merkezi Yorkville de kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Öğrencilere sunulan imkânlar arasında mikrodalga fırın ve buzdolabıyla donatılmış bir ortak oda ve ücretsiz internet erişimi sunan bir bilgisayar odası bulunur. İster TOEFL veya Cambridge Sınavı'na (CAE) yönelik bir kurs, ister daha genel bir ESL programı seçmiş olun, okulun harikulade konumu ve güler yüzlü personeli size büyük avantaj sağlayacak.

 • EC ENGLISH

EC ENGLISHEC English'in Kanada'da Toronto, Vancouver ve Montreal'de dil eğitim merkezleri bulunmaktadır. Kanada dil eğitimi açısından özellikle genç profiller için çok uygun bir ülkedir. Güvenlik açısından çok güvenli bir ülke olan Kanada mükemmel toplu taşıma sistemi, metro ile çevrelenmiş yer altı şehirleri ve hareketli gece hayatı ile unutamayacağınız bir tecrübe yaşamanıza olanak sağlıyor.
Toronto Kanada'nın en kozmopolit ve büyük şehridir. Öğrenciler bu şehri çok seviyor çünkü bu şehirde yaşam adına her şey mevcut. EC English'in Toronto'daki lokasyonu da oldukça iyi bir yerdedir. Sınıflar son derece konforlu ve ferahtır. Burada ike evinizde gibi hissedeceksiniz. Diğer EC Kanada okulları gibi Toronto'daki EC çalışanları buraya gelen öğrencilerin bir daha unutamayacağı anılarla geri döneceklerine emin olmaktadır.


 • ILAC

ILAC

7ff210e.jpg (724×270)
LAC VAncouver İngilizce dil okulu, Kanada’nın en çok İngilizce konuşulan Batı Kanada'nın en büyük şehrinin merkei Downtown Vancouver'da kuruludur. Pasifik Okyanınusu ve dağlarlar çevrili Vancouver ılıman iklimi, SeaBus Deniz otobüsleri, Skytrain 8raylı ulaşım hattı) ve Granville (Otobüz güzergahı) ile yabancı öğrenciler için kolay bir öğrencilik hayatı sunmaktadır.

ILAC Vancouver İngilizce dil okulu, STM Superstar Award – Lifetime, STM Star Awards - 5 Year
Winner, Top Choice Award - 6 Year Winner, Japan Best School Award - 2 Year Winner ve Best Language School in Canada ödüllerine sahip bir okuldur. ILAC Vancover İngilizce dil okulu Kanada’daki bir çok kolej ve üniversitesi ile sınavsız geçiş anlaşması ve şartlı kabul anlaşmasına sahiptir. Bu anlaşmalar sayesinde öğrenciler ILAC Vancouver İngilizce dil okuluna başvurduklarında hem dil okulunda kabul belgesi alıp, hem de Kanada’daki bir kolej veya üniversiteden kabul belgesi alabilirler. Kanada’daki kolej ve üniversitelerden alınacak şartlı kabul mektubu vize başvurusu sırasında öğrencilere bir çok avantaj sağlamaktadır.

Genel İngilizce Programları: ILAC İngilizce dil okulunda Genel İngilizce eğitimi Intensive English programları (haftada 30 ders) ve Power English programları (haftada 38 ders) olarak düzenlenir. ILAC İngilizce dil okulunda toplam 17 seviyeden oluşan program izlenmektedir. Her seviye 4 haftadır. 1 ile 9. Seviye arası Genel İngilizce sınıflarıdır. Daha üst seviyelerde sınav hazırlık eğitimleri verilmektedir. Her seviye 4 haftadan oluşmaktadır.

TOEFL ve IELTS hazırlık programları: ILAC İngilizce dil okulunda birinci ve sekizinci seviyeler arasında öğrencilere TOEFL ve IELTS İngilizce hazırlık kurslarını Intensive English (haftada 30 ders) ve Power English (haftada 38 ders) programlarında seçmeli ders olarak, 9. Seviye ve üstünde ise ana ders olarak alırlar. ILAC İngilizce dil okulunda TOEFL ve IELTS hazırlık dersleri öğrencilerin bu sınavlardaki okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerindeki soru tiplerine hazırlamayı amaçlamaktadır.
konaklama: ILAC Toronto İngilizce dil okulunda öğrenciler aile yanı ve yurt konaklaması sunulmaktadır. Aile yanı konaklama tek veya iki kişilik odalarda üç öğün yemekler dahil konaklama sunmaktadır. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile yanında yenirken, öğle yemekleri paket yemek olarak yanlarına alırlar. ILAC İngilizce dil okulu bulunduğu bölgedeki bir çok yurda öğrencilerini yerleştirmektedir. Yurtlarda konaklamalar tek veya iki kişilik olabilir, banyo tuvalet genelde ortak kullanımlıdır. As da olsa özel banyo tuvaletli oda bulunmaktadır. Yurtlarda mutfak ortak kullanımlıdır. Yurt konaklaması daha bağımsız olmayı tercih eden öğrenciler için ideal bir konaklama şeklidir

 • KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE (KGIBC)

KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE (KGIBC)

kgic-toronto-1.jpg (1024×768)
King George International College (KGIC) 1996 yılında Surrey ’de kurulmuştur. 1997 yılında ofisini Vancouver Ofisi açılmış ve merkezini buraya taşınmıştır. Daha sonra Toronto, Victoria ve Halifax şehirlerinde de açtığı ofisleri geniş kampüs alanlarına çeviren okul 1500 tam zamanlı öğrenciye, 140 eğitmeni ve 45 kişilik destek ekibiyle hizmet vermektedir

İngilizce dil eğitimi ile başlayan yolculuğunu genişletme kararıyla grup King George International Business College (KGIBC) ismiyle bir işletme enstitüsü faaliyete geçirmiştir. Vancouver, Toronto ve Victoria’da bağımsız kampüsleri bulunan İşletme Enstitüsü King George Eğitim Grubu’nun güçlendirici ve ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

Vancouver Kanada’nın İngilizce konuşulan ikinci büyük şehridir. Kozmopolit ve düzenli yapısıyla dünyanın en yaşanabilir şehirleri sıralamasında her yıl ilk 3 te gösterilmektedir. Kanada geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir.

KGIC, Vancouver şehir merkezinde 20 sınıflık KGIBC ve 13 sınıflık KGIC dil kursumerkeziyle hizmet vermektedir.

KGIC bünyesinde sunulmakta olan Programlar:

Genel Program: 16 yaş ve üzeri öğrencilere haftalık 25 saatlik genel dil eğitiminin yanı sıra tercihe göre okul sonrası dinleme, konuşma, monolog gibi programları da vardır. Eğitim sırasında öğrencinin her alandaki seviyesi ayrı ayrı belirlenip o alandaki düzeyine göre eğitim alması sağlanmaktadır.


Sınav İngilizcesi: Sınav programları 4-12 hafta aralığında sürmekte olup aşağıda verilen alanlarda eğitim vermektedir;
- IELTS – International English Language Testing System
- TOEFL – Test of English as a Foreign Language
- FCE – First Certificate in English
 

 • EUROCENTRES

EUROCENTRES

7187447715_4f05c93305_b.jpg (936×624)
Toronto’yu Dünyanin en güzel sehirlerinden birisi olan Vancouver Kanada’nin bati kiyisindadir. Iliman iklimi ve dogal güzelligi ile Vancouver size yil boyu kapali ve açik alan etkinlikleri sunar. Vancouver’in göbeginde magaza ve cafelere 5 dakika yürüme mesafesi uzaklikta bulunan Eurocentres Vancouver 2003 yilinda revise edilmis modern binasinda egitim vermektedir.Dünya çapinda 18 merkezde dil egitimi veren Eurocentres ögrencilerine sadece Ingilizce degil ayni zamanda Almanca, Fransizca, Ispanyolca,Italyanca ve hatta Japonca dil kurslari seçeneklerini sunmaktadir. Kalite deyince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Eurocentres 1968’den beri Avrupada dil egitimi sektöründe öncü okullardan birisidir.

Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1