MRF/ MÜZİK FESTİVALLER

MRF/ MÜZİK FESTİVALLER9. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali BADEN/ALMANYA

04.12. - 09.12.2019

BADEN-BADEN - Kara Orman'ın kalbinde büyüleyici bir kasaba.
Kasabanın sıcak su kaynakları Romalılar tarafından beğenilmekte ve kullanılmaktadır. Kara Orman'ın eşsiz manzarası, zengin ve güzellik dolu sayısız konakları, kaplıcalar, dünyanın en büyük dördüncü festival salonu ve dünyaca ünlü Casino, bu uluslararası kaplıca kentinin yeteneklerini yansıtıyor. Tam burada, birçok uluslararası sanatçının sahneye girdiği, Badenia Advent Müzik Festivali'nin konserleri ağırlıklı olarak gerçekleşiyor.

9. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali ROMA/İTALYA
10.03. - 16.03.2020   

ROMA – ÇOK YÖNLÜ BİR EFSANE
“Ebedi Şehir” veya “Dünyanın Merkezi” gibi isimler çok mütevazi değil. Bununla birlikte, İtalyan metropolü onları övüyor ve dünya tarihindeki önemini vurguluyor. Kısa bir konaklama boyunca, geçmişi 3000 yıl öncesine dayanan, kentin tüm cazibe merkezlerini ziyaret etmek imkansız. Bunlardan en önemlileri şunlardır: Aziz Petrus Bazilikası ve Aziz Petrus Meydanı'na sahip Vatikan, İspanyol Merdivenleri, Katakomplar, Kolezyum, Roma Forumu veya Trastevere - Roma'nın ticaret bölgesi. Roma Müzik Festivali boyunca kiliselerde ve konser salonlarında düzenlenen konserlere katılarak bu olağanüstü şehrin kültürel çeşitliliğini zenginleştirebilirsiniz.

10. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali ISTRİA/HIRVATİSTAN
31.04 - 06.04.2020

ISTRIA – DENİZİN KIYISINDAKİ ÜLKE
Adriyatik'in en büyük yarımadası, Hırvatistan'ın en popüler tatil beldesidir. Istria'nın nispeten küçük yüzey alanına rağmen, keşfedilmesi gereken inanılmaz sayıda etkileyici manzara sunuyor. Doğal güzelliklerin, havanın, güneşin ve okyanusun iyileştirici güçlerinin yanı sıra yerel halkın misafirperverliğinin birleşimi sihir gibidir. Muhteşem parkların yanı sıra bir taş sahil ve uzun plajlar Hırvat Riveria, dünyanın dört bir yanından koro ve orkestra performanslarıyla, Istra Müzik Festivali gibi birçok muhteşem kültürel etkinlik sunmaktadır.

9. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali COSTA BARCELONA/İSPANYA
28.04. - 04.05.2020

COSTA BARCELONA – GERÇEK BİR TATİL CENNETİ
Bu Katalonya bölgesinin bazı cazibe merkezleri uzun, ince kumlu plajları, denizi ve derinlerinde su altı cenneti olan berrak suları ve yeşilin her tonunda el değmemiş manzaralara sahip doğa rezervleridir. Kayaların arasındaki koylar, güzel eski şehirler ve çekici bir iklim Calella'yı olağanüstü bir yer yapar. Barselona ile Girona arasındaki Calella'yı çevreleyen alan, tarihi ve sanatsal mirasıyla ünlüdür. Bu bölge, dünyaca ünlü opera sanatçısı Montserrat Caballe, , sanatçı Salvador Dali veya mimar Antoni Gaudi gibi sanatçılara ilham k04.05aynağı olmuştur. Costa Barcelona Müzik Festivali konserleri, tatil atmosferini müzikal vurgularla daha da zengin kılmaktadır.
 
11. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali VENEDİK/İTALYA
12.05. - 18.05.2020

VENEDİK – KANALLAR VE GONDOLLAR ŞEHRİ
1987'den beri Venedik ve lagünü UNESCO kültürel miras listesinde yer almaktadır. Birçok insan için dünyadaki en güzel şehir ve mimari zenginliklerinden dolayı özellikle büyüleyici. Venedik'in kalbi - muhteşem Bazilika ile Piazza San Marco - dünyanın en güzel yerlerinden biridir. 
 
6. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali BUDAPERŞET/MACARİSTAN
30.07. - 06.07.2020

BUDAPEŞTE – BÜYÜLEYİCİ ŞEHİR
Macar başkentinin hiçbir ziyaretçisi, güzelliğine dayanamaz. Şehir, aynı anda hem büyüleyici hem de etkileyicidir. Tuna nehri, şehri engebeli Buda ve düz Haşere olarak ayırır. Budapeşte'nin en ilgi çekici yerleri Balıkçıların Tabanı, Mathias Kilisesi, Kraliyet Kalesi, Kale ve Parlamento binasıdır. Budapeşte Müzik Festivali'nin gerçekleştiği “güzel mavi Tuna” ile buradadır.
 
12. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali TOSCANA/İTALYA
21.07. - 27.07.2020

TOSCANA – SELVİ AĞAÇLARI VE YUMUAK TEPELERİN ÜLKESİ
İtalya'nın en popüler tatil bölgesidir ve aynı zamanda yaşam sevinci, mutfak lezzetleri ve zengin kültürü ile ünlüdür. Düalmanyanyadaki sanat hazinelerinin yaklaşık yarısı, çoğu Toskana bölgesindeki İtalya'da bulunuyor olabilir. Özellikle ünlü olanlar, bölgenin başkenti olan Floransa, aynı zamanda Giacomo Puccini'nin evi olan Pisa, Siena ve Lucca'dır. Toscana Müzik Festivallerinin konserleri, Montecatini Spa'sı ve Santa Maria Assunta Bazilikası'nın şık ortamında düzenlenir.


10. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali PARİS/FRANSA
18.08. - 24.08.2020
PARIS – AŞKIN, HAYALLERİN ve HİSLERİN ŞEHRİ
Kimse Paris'i farklı dernekler olmadan ve aklından geçen çok sayıda resim olmadan düşünemez: Seine nehri, Notre-Dame'ın Kamburu, Napolyon, Arc de Triumphe, Champs-Elysees. Başka hiçbir şehir, müzikal etkinlikleri için özellikle popüler olan bu metropol gibi hayal gücünü genişletemez. Son zamanlardan beri, bunlar arasında Paris Müzik Festivali de yer alıyor.
 

11. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali PRAG/ÇEK CUMHURİYETİ
25.08. - 31.08.2020

PRAG – AVRUPA’NIN EN GÜZEL METROPOLLERİNDEN BİRİ
Ünlü Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Charles Köprüsü ve Altın Sokağı gibi sayısız turistik yeri ile Vltava'daki Altın Şehri deneyimleyin. Pitoresk zeminin önündeki Praha Müzik Festivali sırasında müzikal performanslarınızla büyülü atmosferi zenginleştirme ve yaşama fırsatına sahipsiniz.
 
12. Uluslararası koro ve orkestra festivali CRACOW/POLONYA
29.09. - 05.10.2020

CRACOW - DÜNYANIN EN ÖNEMLİ 12 KENTİNDEN BİRİ
Polonya'nın eski başkenti, Avrupa'nın kitle turizmi açısından keşfedilmemiş yerlerinden biridir. Burada Kutsal Baba Papa John Paul II, on iki yıldan fazla bir süre boyunca Piskopos olarak görev yaptı. Eski şehrin merkezi, Avrupa'nın en güzel ve en büyük pazar yerlerinden biri olan Rynek'tir. Bu pazar yeri devasa kumaş salonlarının yanı sıra Gotik St. Mary Bazilikası ile bölünmüştür. Eski kentin güney ucunda Wawelburg, ünlü Kral kalesi ile birlikte yükselir. Bu tarihi çevrede, Krakow'un ünlü kiliselerinde ve çekici akustiğine sahip konser salonunda Cracovia Müzik Festivali konserleri düzenlenmektedir.
 
14. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali GARDA GÖLÜ/İTALYA
14.10. - 20.10.2020

GARDA GÖLÜ- MUHTEŞEM BİR RENK CÜMBÜŞÜ
Göl; burayı her mevsim için eşsiz bir tatil beldesi yapan, doğal parlaklık ve renklerin bir gösterisini sunuyor. Ziyaretçileri, tarihi binaları ve eski Roma yerleşimlerinin antik izlerini taşıyan Riva del Garda veya Limone sul Garda gibi yerlerin yanı sıra, Lago di Garda Müzik Festivali için büyüleyici bir çevre alanı oluşturan saraylar ve patrici villaları da etkilemektedir. Bu muhteşem zemin, amatör korolara ve orkestralara unutulmaz bir müzikal olay yaşama fırsatı sunuyor.

 
7. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali VİYANA/AVUSTURYA
28.10. - 03.11.2020

VİYANA –DÜNYANIN EN BÜYÜK METROPOLLERİNDEN BİRİ
Viyana Filarmoni, Viyana Erkek Çocuk Korosu, Viyana Devlet Operası ve sayısız müze... Şehir ayrıca, tarihi binaların bolluğu gibi şaşırtıcı bir mimariye sahiptir, örneğin 12. yüzyılda inşa edilen Aziz Stephen Katedrali ve barok Schönbrunn Sarayı. Viyana'nın çevreleri de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Tuna nehri üzerinde Wachau vadisi ve Benedictine Melk Manastırı vardır. Viyana, birçok kişi için ünlü Wien Müzik Festivali'nin gerçekleştiği Avrupa'nın en önemli müzik merkezidir.

FESTİVAL PROGRAMLARIMIZ, FİYAT DETAYLARI VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1