İrlanda

İrlanda

  • MALVERN HOUSE

MALVERN HOUSE
Dublin'deki Malvern House hızlıca ingilizcenizi geliştirecek ve size iletişim için gerekli olan özgüveni verecek İngilizce programları sağlar. İngilizce kursları yılların tecrübesini edinmiş, yüksek kalitede öğretmenler tarafından verilir.

Her öğrenci seviyesine uygun sınıflar oluşturulmaktadır. Kurslar Dublin şehir merkezinde verilmektedir. Modern binası, Dublin'in en iyi restaurantları, müzeleri ve eğlence merkezlerinin hemen yanındadır. Böylece İrlanda kültürüyle yakından etkileşime geçilebilir ve sosyal hayat geliştirilebilir.
  • KAPLAN INTERNATIONAL

KAPLAN INTERNATIONALDublin, İrlanda’da eğitim anlamında doğal olarak başı çekiyor. Çok sayıda üniversite, enstitü ve dil okulu bu şehirde yer alıyor. Bu sebeple, Dublin’de geçireceğiniz vakit boyunca dünyanın dört bir yanından gelmiş sizler gibi birçok gençle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Çok kültürlü, kozmopolit bir yapıya sahip olan Dublin, öğrenci olarak geçireceğiniz zamanın çok renkli olması için mükemmel koşullar sunuyor.

Dublin’in, eğitimle paralel gelişen önemli bir özelliği ise Avrupa’nın en genç nüfusa sahip şehirlerinden biri olması. Avrupa’daki çoğu ülkenin yoğunlukla yaşlı nüfusa sahip olduğunu, hatta genç nüfusu artırmak için çocuk yapmayı teşvik ettiğini düşünürsek, Dublin istisnai bir konumda yer alıyor. Nüfusunun yaklaşık yarısı 25 yaşın altında. Bunun şehre etkileri ise dinamik, renkli ortamlar, çok sayıda kültür sanat aktivitesi, birçok pub ve gece kulübü, gençlerle yaşamaya alışkın ve hoşgörülü bir toplum olarak karşımıza çıkıyor.​

Kaplan International1965 yılında kurulmuştur.  Kaplan International Dublin Koleji, Liffey Nehri'ne bakan harika George dönemine ait bir yapıdır.Şehrin merkezinde popüler Temple Bar bölgesinde bulunmaktadır. Sınıflar ortalama 12 kişiliktir.Maksimum sayı 15 tir. Dublin, size sunabileceği birçok seçeneğe sahiptir.Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz etkinliklerden bazıları: - Geleneksel İrlanda barında bir Ceilidhs akşamı - İrlanda dans sınıfları, binicilik dersleri ve spor ligleri - Müzelere, sanat galerilerine ve İrlanda kültür merkezlerine geziler - Trinity College, Guınness Storehouse,Jameson Distillery ziyeretleri - Glendalough ve Wicklow Dağlarına günlük geziler...

 

  • ATLANTIC LANGUAGE SCHOOL

ATLANTIC LANGUAGE SCHOOLATLANTIC LANGUAGE CENTRE, 20 yıllık tecrübesiyle dünyanın her yerinden yetişkin, çocuk ve ailelere ingilizce eğitimi vermektedir. Atlantic Language Centre olarak misyonları, öğrencilerin sosyal ve kültürel çevreyle birlikte İngilizce öğrenimini kazandırmaktır. 


Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1