Güney Afrika

Güney Afrika

  • LAL SCHOOLS

LAL SCHOOLS
Cape Town şehir merkezinde, Table Mountain ve birçok kumsallara oldukça yakın olan okulda, İngilizce programlarına, genel ingilizce kursu, kahvaltı+öğle ve akşam yemekleri dahil konaklama, sağlık sigortası, kayıt ücreti, havaalanından-okula geliş ve dönüş transferleri, aktivite ve gezi programları, okulda internet erişimi, sertifika, tüm kurs kitap ve materyalleri de dahildir. 
Ayrıca futbol, masa tenisi, barbekü partileri, geniş bahçe ve kafeterya da mevcuttur.

  • INTERNATIONAL HOUSE

INTERNATIONAL HOUSEInternational House dünyanın pek çok önemli lokasyonunda yer alan ve her yıl binlerce öğrenciye uzman dil eğitimi veren bir dil okuludur. Köklü dil okulları arasında yer alan International House, merkezi lokasyonlarıyla dikkat çekmektedir. 
International House Cape Town, IH World Organisation grubu içerisinde bulunan 150 okuldan biridir. Yerel ve uluslararası öğrenciler için İngilizce dil eğitimi veren okul, modern yapısı ve ders çeşitliliğiyle en çok tercih edilen dil okullarından biri olarak göze çarpar. Regent Road üzerinde yer alan okul, Sea Point’e de yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Cape Town’ın tüm ihtişamlı hayatının içinde yer alan International House, öğrencilere pekçok gezi ve organizasyon opsiyonu da sunmaktadır.
Öğrencilerine her zaman eğlenceli ve kaliteli bir eğitim dönemi sunan International House, Cape Town şubesiyle de öğrencilerini oldukça memnun etmektedir. Okulda standart genel İngilizce kurslarından, iş amaçlı ve akademik amaçlı İngilizce eğitimine kadar pek çok branşta dil eğitimi verilmektedir. Ayrıca okulda CELTA kursları da bulunmakta ve bu genel kurslarla birlikte 50 yaş üzeri dil eğitimi, küçük yaştakiler için young learners programları da uygulanmaktadır.
Cape Town, kolay ulaşım olanakları ve her bölgesinin birbirine yakınlığıyla yer etmiş bir şehir olarak karşımıza çıkar. Bu da bölgede yer alan dil okullarının işini en çok kolaylaştıran avantajlardan biridir. Şehrin ucuz fiyatlarıyla da birleşince okullar, lüks yerlere yerleştirdikleri öğrencilerinin konforlarını da rahatlıkla sağlamış olurlar.
International House öğrencileri, okulun kendileri için belirlediği ailelerle konaklayabilecekleri gibi, okulun anlaşmalı olduğu ve otel konforunu öğrencilerine sunan yurtlarda veya apartlarda da kalabilmektedirler. Genellikle okul etrafında konumlanmış olan bu konaklama yerlerinden okula yürüyerek ulaşmak oldukça mümkündür.

  • EUROCENTRES

EUROCENTRES

cap_school_building_v3.jpg (1800×1350)Okul, GreenmarketSquare’in karşısındaki modern, klimalı binada yer almaktadır. Binalar giriş kontrollüdür ve 18 adet sınıf, Öğrenme Merkezi, tam donanımlı mutfaklar, konforlu öğrenci salonları ve WiFi dahil muhteşem öğrenci olanaklarına sahiptir.
Güney Afrika’daki en eski ve “Ana Kent” olarak bilinen şehir. Merkezindeki Table Dağı’yla Cape Town, Atlantik ve Hint Okyanusu’nun birleştiği yerdedir. Dağları, plajları, tarihi bağları ve bölgeyi ünlü kılan çiftlikleri keşfetmek için ideal başlangıç noktasıdır. Cape Town muhteşem kültürel olanakları ve tüm yıl süren hoş iklimiyle kozmopolit bir şehirdir.
Cape Town ziyaretcilerine sayısız faaliyetler, manzaralar ve etkinlikler sunmaktadır ve öğrenciler istediğine katılabilir. Okulumuz bu tarz bilgilendirmeyi sağlamaktadır ve ilgi çeken yerleride tanıtır. Bu tarz bilgilendirme, öğrencilerimize çevreyi ve kültürü tanıtmak ve keşifler yapmaları için yüreklendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Okulumuz devamlı sosyal faaliyetleri düzenlemektedir, böylece öğrenciler bir araya toplanıp yeni ve kalıcı arkadaşlıklar kurmaya hazır olurlar.
Yanında kalabileceğiniz farklı aile türleri mevcuttur. Örneğin, çocuklu ailelerin, emekli çiftlerin ya da yaşlı bayanların yanında konaklamak mümkündür. Aileler, tarafımızdan özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Yatak odaları temiz ve rahatdırlar ve her öğrenciye sessiz çalışma odası sağlanacaktır.

  • EC ENGLISH

EC ENGLISH

load.php (600×250)
EC English Cape Town, Cape Town’un en güzel yerindedir. Ünlü Long Street’e çok yakındır. Hakkında yazılar, kitaplar yazdıracak kadar güzel bir şehirdir Cape Town. Cape Town’a ayak bastığınız ilk andan itibaren havadaki huzuru soluyacaksınız.

EC English Cape Town, son derece yüksek standartlara sahiptir.  Okulun birçok dersliğinden eşsiz Table Dağı manzarası görülebilir.

Okulun içerisinde öğrenci bilgisayarları, ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, etüt odası ve dinlenme odası, TV’li  öğrenci salonu mevcuttur.

Şehir olarak da ucuz bir şehirdir Cape Town. Derslerden arta kalan vakitlerinizde restoranlarda, cafelerde ve barlarda arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1