İtalya

İtalya

 • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFEFloransa'nın tarihi merkezinin kalbinde, Piazza della Repubblica'ya bakan bir Palazzo'da yer almaktadır.

1987 yılında kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 100 öğrencidir. Okulda; çatı terası, kafe öğrenci salonu, öğrenci kütüphanesi ve ücretsiz internet erişimi mevcuttur.

Meşhur, Duomo'nun bulunduğu Katedral meydanı, kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Okulda bulunan resital ve konferanslara ayrılmış büyük bir salon, öğrencilerin ders aralarında dinlenebileceği, ders çalışabileceği, sosyalleşebileceği büyük ortak alanlar mevcuttur.  
Apartmanlar okul binasında yer almaktadır. Buradan Floransa'nın en gözde turistik yerlerinin harika manzarasını görebilirsiniz.

 

 • Scuola Leonardo da Vinci

Scuola Leonardo da Vinci

Milano_scuola_Leonardo_Vinci.JPG (1066×768)
Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılından bu yana yüksek kaliteli dil eğitimini İtalya'nın dört önemli şehri olan Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Öğrenciler genellikle daha önce Leonardo da Vinci'de eğitim alan öğrencilerin referansı ile okulu seçmektedir.

Okul, özellikle etkili, esnek, modern ve iletişim odaklı öğretim yöntemi uygulamaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vemeyi hedeflemektedir. Sınıflar farklı okullardan gelen öğrenciler ile sınıf başına maximum 12 kişilik küçük gruplar ile oluşturulmaktadır. Okul rekabetçi fiyatları ile dikkat çekicidir. 

Sunulan Programlar:

 • Genel İtalyanca Kursları
 • Uzun Vadeli İtalyanca Kursları
 • Bireysel Ve Özel Dersler
 • CILS Hazırlık Kursları
 • Akademik Okul Yılı
 • Online İtalyanca Dil Dersleri
 • Kültürel Dersler
 • İtalyanca+
 • Profesyoneller İçin Dersler
 • Üniversite İçin Hazırlık Kursları
 • Moda Ve Tasarım Akademileri Hazırlık Kursları
 • Öğretmenler İçin Kurslar
 • Gıda Akademik Programlar İçin Kurslar
 • İş Tecrübesi & Staj Programları
 • Özel Kurslar (Gençler İçin Yaz Kampı, Milan Noel Kursu, Akşam Kursları)
Konaklama Seçenekleri: Aile yanı, özel daireler, otel ve residence seçenekleriyle okul birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanı konaklamalar okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Öğrenci için konaklama ayarlama, okul tarafından ücretsiz olarak verilen bir hizmettir.
 

 • LINGUAVIVA

LINGUAVIVA

04.12.2013.11.03.59.2.jpg (900×600)
LINGUAVIVA dünya çapında bir ağa sahip İtalya merkezli bir eğitim grubudur. 1976′dan bu yana LINGUAVIVA  insanlara İtalyan’a dilini öğrenme ve İtalyan kültürünü tanıma fırsatı sunmaktadır. Etkili ve kaliteli dil öğretimi, Modern öğretim yaklaşımları, kaliteli öğretmen kadrosu, mükemmel konaklama olanakları gibi daha bir çok neden  LINGUAVIVA’nın başarısındaki anahtar noktalardan sadece birkaçıdır.

Linguaviva Gup  Italian Ministry of Education tarafından İtalyan dilini ve kültürünü yabancı öğrencilere öğretmekte yetkili bir okuldur.
Linguaviva  ”Regione Toscana as Vocational Training Institution” tarafından belirli iş ve bölümlerde dil öğretimi için akredite olmuştur.
logo icq netLinguaviva’non Uluslararası kalite güvence belgesi ISO 9001 ve yüksek standartları korunduğundan emin olmak için her yıl teftiş edilmektedir.
Linguaviva Grup ASILS üyesidir, ve bu grup öğrencilere İtalyan dilini öğretmeyi garanti eder.

 
İsveçte, Linguaviva Grup CSN (National Board of Student Aid) tarafından akredite edilmiştir.
 
Linguaviva’nın üyesi olduğu kuruluşlar.
 IALC - International Association of Language Centres

 
NAFSA - Association of International Educators
Neden Linguaviva

Geniş Bir Program Yelpazesi;
Ders yelpazesi tüm öğrencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Öğrencilerin birçoğu tasarım, moda, mutfak sanatları, müzik veya İtalya’da mesleki kariyer ve daha ileri çalışmalar için kendilerine ağ geçidi olarak Linguaviva okulları seçerler. Ayrıca kurslar İtalyancayı aktivitelerle birleştirerek keyifli vakit geçirmenizi de sağlar.  Junior öğrenciler içinde birçok aktiviteden oluşan kurs seçenekleri de bulunmaktadır.

Öğrenciler İçin Sıcak Bir Ortam;
Her öğrenci bir birey olarak kabul edilir. Akademik kadrosuna ek olarak, tam zamanlı personeller öğrencilerin refah ve barınma ihtiyaçlarını gözetir. Öğrencilerin kendilerini rahat hissetmeleri ve İtalyan kültürünü tanımaları için okul aktiviteler düzenler.

Konaklama Seçenekleri;
Linguaviva okullarda tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için konaklama seçenekleri sunar. Okullar tarafından kullanılan tüm konaklamalar, okul konaklama görevlisi tarafından denetlenir. 

Milano Kampüsü:
1999 yılında Milano kampüsüyle eğitim alanında çapını genişleten Linguaviva, 18 yaş ve üstü öğrencilerine sayısız eğitim olanakları sunmaktadır.
Milano, 2012 de dünyanın en iyi eğitim imkanlarına sahip şehir seçildi. Bu Milano’yu diğer diğer lokasyonlardan farklı kılmaktadır.
 

 • SCUOLA LEONARDO DA VINCI

SCUOLA LEONARDO DA VINCI

leonardo.jpg (4000×3000)

Leonardo da Vinci Okulu Romanın kalbinde Navona Meydanı , S. Angelo Kalesi ve San Pietro Bazilikasının kesiştiği bir bölgede yer almaktadır. Bu bölge tipik bir Roma bölgesidir. Burada aynı zamanda şehrin başka hiç bir yerinde bulamayacağınız barlar, mağazalar, butikler, kütüphaneler bulunmaktadır.

Okul muhteşem bir aristokrat sarayının içinde yer alır, lüks dekorasyonları, 13 aydınlık ve geniş sınıfı, ortak odası, bir adet ücretsiz internete bağlanabileceğiniz bilgisayar sınıfı, video sınıfı, konferans salonu bulunmaktadır. Romanın en büyük okullarından biridir.

Leonardo Da Vinci Okulu günde 10 saat açık bulunmaktadır (8:00 den 19:00 a kadar, Pazartesiden Cumaya). Personeli her zaman size yardim etmek için ve varsa sorunları çözmek için hizmetinizde bulunmaktadır. Öğrenciler için okulun içinde bir adet ortak telefonda bulunmaktadır.

Roma'da bulunan Leonardo da Vinci Okulundaki geniş ve aydınlık sınıflarda yapılmaktadır. Sınıflarda rahat koltuklar ve 12 öğrencinin rahat edebileceği kadar yer vardır.

Öğretmenler İtalyanca derslerini video, projektör, CD okur gibi farklı görsel yollarda işlerler.

Okulu her gün birçok kişi ziyaret etmektedir. Bu nedenle okul Roma da uluslar arası topluluğun karsılaştığı bir yer olmuştur. Okul öğrencileri 90 farklı ilkeden gelmektedir (%45 Avrupa'dan, %35 Amerika'dan, %10 Asyadan ve %10 diğer ülkelerden).

 

 • SPRACHCAFFE PLUS

SPRACHCAFFE PLUS

sprachcaffe-roma-icon.jpg (530×490)

Dil öğrenmek için, anadili öğrendiğiniz dil olan bir ülkede dil öğrenmekten daha iyi bir yol yoktur. Sprachcaffe'nin Roma'daki okulu, İtalya'da, doğal ortamında İtalyanca kurslar sunmaktadır. Antik şehir Roma İtalya'daki en büyük şehirdir ve size İtalyan tarihi, kültürü ve dilini deneyimlemeniz için sayısız fırsat sunmaktadır.

Roma'daki harika İtalyanca kurslarından birine katılın ve bu etkileyici şehrin zenginliklerini keşfedin. Kolezyum, Panteon, Piazza del Popolo ve dünyaca ünlü diğer tarihi yerleri keşfedin, Roma kültür ve tarihini kendiniz deneyimleyin! Roma'daki İtalyanca okulu herkes için uygun kurslar sunmaktadır. Roma'daki harika okulumuzda 2 haftalık tatil kurslarından sınava hazırlık kurslarına, herkes için kurslar bulunmaktadır.
 

 • DILIT IH

DILIT IH
Okul İtalyanca eğitimini, küçük gruplar, grup kurları veya bireysel olarak vermektedir. Konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini eşit derecede geliştirmek üzere eğitim verir. Derslerin yanında İtalyan ve Roma mimarisini yakından tanımaya teşvik eder. İtalyancayı öğrenirken kültüre ve sanata da ağırlık verilerek öğrencinin dil eğitimini pekiştirir.


 • INTERNATIONA HOUSE

INTERNATIONA HOUSE
1982'de kurulan okul modern binasıyla, Duomo Cathedral'ine, Scala Opera House ve şehir elışveriş merkezlerine sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Bina tüm ulaşım noktalarına oldukça elverişli konumdadır.

Okulda genel, yoğun, iş italyancası, bireysel kurslar, moda ve tasarım kursları gibi pek çok sayıda kurs programı sunuyor.

 

Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1