Fransa

Fransa

  • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFEDünyanın tartışmasız en romantik şehrinin kalbinde yer alan okul, çalışma bakanlığı ve Rectorat of Paris ( Paris rektörlüğü) tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak 1986 yılında açılmıştır.

Okulun max. öğrenci kapasitesi 70 öğrencidir. Otelde, standart dairede, aile yanında kalmayı seçebilirsiniz.

Paris'te yapacağınız gezilerde, çok sayıda tarihi ve kültürel mekanları kesinlikle görmelisiniz. Fakat, yaşam sanatı anlamına gelen Savoir Vivre'yi ihmal etmeyin.

  • SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFEOkul, Bele Epoque dönemine ait güzel bir binada konumlanmış ve Notre Dame Katedrali'nden sadece bir kaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

1998 yılında kurulan okulun max. öğrenci kapasitesi 70 öğrencidir. 

Ünlü çiçek pazarı, Nice'te yaşamın hareketliliğini harika biçimde dışa vuruyor, mutlaka ziyaret edilmeli, bu dost canlısı halkla sohbet etmek fırsatını kaçırmayın.

Tren ve otobüs durakları okula çok yakın, kumsal ise sadece 20 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Dört farklı konaklama seçeneği, mevcuttur; daire, stüdyo daire, otel veya aile yanı... 

  • LSI

LSI

ingiltere_dil_okullari_LSI_London_Okulu_02.jpg (620×309)

Zengin tarihi ve baş döndürücü sanat ve kültür çeşitliliği ile Paris dünyanın en harika şehirlerinden biridir. Dünyaca ünlü müzeleri, sanat galerileri ve üniversitelerinden uluslararası moda ve tasarım merkezlerine; kafe kültüründen Rive Gauche (kentin sol kıyısı) ve Latin Mahallesi'ndeki sofistike gençlik kültürüne kadar Paris, Fransa'da Fransızca öğrenmek için kesinlikle en heyecan verici yerdir.

Şehrin tarih kokan kalbinde bulunan LSI Paris, Pompidou Merkezi'nin hemen yanında olup Notre Dame de Paris, sofistike ancak bohemyan tarzı Marais ve Les Halles bölgelerine çok yakındır. Okula metroyla kolayca ulaşılabilmektedir. Bilgisayar imkanları, ortak bir oda ve günlük gazeteler/dergiler öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

 

  • EUROCENTRES

EUROCENTRES

Eurocentres_dil_okulu_paris_merkezi_bina3.jpg (480×360)
Okul, Quartier Latin’in merkezinde, sessiz yaya bölgesinde yer almaktadır. Modernleştirilmiş bina, 13 adet aydınlık, cazip sınıfı ve tam donanımlı Öğrenim Merkezi ve hatta bir adet boudoir kuyruklu piyanosu ile tarih doludur. Ayrıca hoş, güneş alan bir teras ve okulun her tarafında dinlenme alanları vardır.
Notre-Dame, Sacré-Cœur, Arc de Triomphe (Zafer Anıtı), Eyfel Kulesi ve diğer tarihî binalar, ve anıt heykeller ufuk çizgisine hakimdir. Hayat dolu, sanatıyla ünlü ve geniş bulvarları ve kıvrımlı sokakları “yaşama sevinci” dolu bir şehir. Çeşitli gece hayatı: son moda barlar ve kulüpler, geleneksel birahaneler. Euro Disney şehre yakındır.
Yanında kalabileceğiniz farklı aile türleri mevcuttur. Örneğin, çocuklu ailelerin, emekli çiftlerin ya da yaşlı bayanların yanında konaklamak mümkündür. Aileler, tarafımızdan özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Yatak odaları temiz ve rahatdırlar ve her öğrenciye sessiz çalışma odası sağlanacaktır.
Paris ziyaretcilerine sayısız faaliyetler, manzaralar ve etkinlikler sunmaktadır ve öğrenciler istediğine katılabilir. Okul bu tarz bilgilendirmeyi sağlamaktadır ve ilgi çeken yerleride tanıtır. Bu tarz bilgilendirme, öğrencilere çevreyi ve kültürü tanıtmak ve keşifler yapmaları için yüreklendirmek amacıyla tasarlanmıştır. 

  • AZURLINGUA

AZURLINGUA

Azur Lingua Nice Fransızca dil eğitimi veren okulun amacı ana dili Fransızca olmayan kişilere doğru ve zengin bir eğitim vermektir, bu konu da yıllardır tecrübe kazanmış bir kurumdur. Öğrencileri Fransızca eğitimi aldıkları süreçte sunduğu hizmetlerle tecrübeler kazanırlar.

Nice’in merkezinde bulunan Azur Lingua Fransızca dil okulu tamamı klimalı ve büyük sınıflardan oluşmaktadır, internet bağlantılarının olduğu bir salon ve lezzetli yemek imkânı sunan bir kafeteryası mevcuttur. Fransızca öğrenmek için yeterli imkânlar sunulmaktadır. Azur Lingua nın hoş bir avluya açılan mimari yapısı vardır.

Azur Lingua Fransızca Dil Okulu

 

Azur Lingua Fransızca Dil Okulu Dinamik ve tutkulu bir eğitim kadrosu

Azur Lingua  da Fransızca dil eğitimi veren eğitmenlerin hepsi Fransızca dil eğitimi alanında yüksek öğrenim mezunudur. Fransızca (FLE) konusunda uzman olan eğitmenler, ders sürecinde takip etmek keyifli olmakla beraber interaktif eğitimi ve çabuk elde edilen neticeleri mevcuttur.

Azur Lingua Fransızca Dil Okulu Herkese Hitap Eden Programlar

Azur Lingua nın çatısı altında Fransızca dil eğitimi almaya gelen öğrenciler, üniversite öğrencileri, İş hayatına atılmış yetişkin bireyler ve mesleki eğitim almaya gelen Fransızca öğretmenleri bünyesinde onlarla birlikte geniş bir kitleye hitap ederek eğitimlerini vermektedir. 40 dan fazla milletten gelen öğrenciler bulunmaktadır. Bu birçok farklı insanı farklı kültürleri ile keşfederek tanıma fırsatı sunup dünyanın birçok yerinden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurulmasına vesile olmaktadır. Bu güzel ve zengin ortamda öğrenciler Fransızca dil eğitimini en iyi şekilde alabilmektedirler.

Azur Lingua Fransızca Dil Okulu

  • ECOLE KLESSE

ECOLE KLESSE

5540.jpg (1280×480)

Ecole Klesse Fransızca Dil Okulu, Fransa'nın güneyindeki kıyı kenti Montpellier'de 1965 yılından bugüne Fransızca dil eğitimi vermektedir. Fransız Rivierası'nda (Akdeniz'e kıyısı olan Fransa Şehirleri) yer alan şehir enenin 300 günü güneşlidir. Kalitesiyle kendini hanıtlamış olan okul Alliance Francais, CCIP ve Cambridge resmi sınav merkezidir. Şehir merkezinde yer alan eğitim binasında maks. 8 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor. 45 yılı aşkın tecrübeyle sizlere konuşma odaklı olarak kaliteli eğitim sunulmaktadır. DELF ve DALF sınavlarında yakalanan %100 başarı ile dünyaca ünlü bir çok şirketin tercihi olmay başarmıştır. Sizlere sunulan; haftada 20 derslik standart program, haftada 30 derslik yoğun program, DELF veDALF sınavlarına hazırlık dersleri ve çalışma hayatı için Fransızca kurslarından size uygun olanı seçebilirsiniz.
 

  • EUROCENTRES

EUROCENTRES

lar_school_building.jpg (1654×1241)
Okul, rüya gibi mimarisi ve kıyıya yakın ideal konumuyla sizi büyüleyecektir. Fütürist tasarım, 18 adet büyük, geniş ve sıcak sınıfı ve konferans odası, Öğrenme Merkezi, WiFi ve özel bir göle bakan iki adet güneşlenme güvertesiyle okulun içinde de devam etmektedir.
Adalar, kumlu plajlar ve sakin balıkçı kasabalarıyla kıyıda yer almaktadır. Bu liman şehrinin zengin tarihi her zaman için Atlantik’in ayrılmaz bir parçası olmuştur. 15’inci yüzyılda ilk Fransız kolonileri Kanada’ya gitmek için eski limandan ayrılmıştır. Atlantik kıyıları boyunca muhteşem su sporları olanakları (yelkenli, sörf). Sıcak öğrenci şehri.
La Rochelle ziyaretcilerine sayısız faaliyetler, manzaralar ve etkinlikler sunmaktadır ve öğrenciler istediğine katılabilir. Okul bu tarz bilgilendirmeyi sağlamaktadır ve ilgi çeken yerleride tanıtır. Bu tarz bilgilendirme, öğrencilere çevreyi ve kültürü tanıtmak ve keşifler yapmaları için yüreklendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Okulumuz devamlı sosyal faaliyetleri düzenlemektedir, böylece öğrenciler bir araya toplanıp yeni ve kalıcı arkadaşlıklar kurmaya hazır olurlar.

  • EUROCENTRES

EUROCENTRES

amboise-panorama.jpg (780×324)Okul, küçük dükkanları, sokak kafeleri ve küçük barları olan alışveriş alanından yalnızca beş dakikalık mesafede, Amboise’in tam merkezinde yer almaktadır. Okulda yedi adet sınıf, video odalı bir Öğrenme Merkezi, bir bilgisayar odası, WiFi, kütüphane, ve giriş katta yemek yeme, okuma alanları ve bir piyanosu bulunan öğrenci salonu vardır.
Amboise “Botanik Bahçe”deki muhteşem küçük şehir. Dünyaca ünlü Loire kaleleri ve bağlara düzenlenen geziler için ideal başlangıç noktasıdır. Amboise, saf Franszıcasıyla ünlü ve 2000 yılında Unesco dünya mirası alanı olarak sınıflandırılmış bir bölge olan Touraine’de yer almaktadır. Mick Jagger’in ikinci evi olarak Amboise’i seçmesi bir tesadüf değil!
Yanında kalabileceğiniz farklı aile türleri mevcuttur. Örneğin, çocuklu ailelerin, emekli çiftlerin ya da yaşlı bayanların yanında konaklamak mümkündür. Aileler, tarafımızdan özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Yatak odaları temiz ve rahatdırlar ve her öğrenciye sessiz çalışma odası sağlanacaktır.
Amboise ziyaretcilerine sayısız faaliyetler, manzaralar ve etkinlikler sunmaktadır ve öğrenciler istediğine katılabilir. Okul bu tarz bilgilendirmeyi sağlamaktadır ve ilgi çeken yerleride tanıtır. Bu tarz bilgilendirme, öğrencilere çevreyi ve kültürü tanıtmak ve keşifler yapmaları için yüreklendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Okul devamlı sosyal faaliyetleri düzenlemektedir, böylece öğrenciler bir araya toplanıp yeni ve kalıcı arkadaşlıklar kurmaya hazır olurlar.

 

  • INSTITUT LINGUISTIQUE ADENET

INSTITUT LINGUISTIQUE ADENET

Languedoc-Roussillon bölgesinin başkenti olan Montpellier, 250.000 nüfusuyla Fransa’nın 8. en büyük şehridir. Fransa’nın en bilinen ve en büyük üniversiteleri burada bulunur. Montpellier; dar sokakları, 16. yy.dan kalma yapıları, ağaçların gölgesinde kafeleri ve farklı kültürel yaşamıyla hareketli bir öğrenci şehridir.  
Sayısız tarihi hazineleriyle Montpellier,  “Ville d’Art” (Sanat Şehri) olarak adlandırılır. Sokak müzisyenleri, sanatçıları ve ünlü müzik festivallerine ev sahipliği yapan Montpellier’in sıcak, Akdeniz havası, “La Grande Motte” gibi plajları şehrin günlük yaşamında da kendini göstermektedir.


Montpellier  "Joutes of Sete"
Montpellier, Akdeniz’in uzun kumsallarına ve pembe flamingo topluluklarının bulunduğu gölcüklere yakındır. Bozulmamış vadi, dere ve köylerin bulunduğu bölge, dünyanın en büyük şarap üreticiliğinin yapıldığı yerdir.
Ekim ayına kadar yaz mevsiminin yaşandığı şehirde, kış mevsimi de ılık geçmektedir. Yılda 300’den fazla gün güneşin göründüğü muhteşem bir iklimi vardır.

"Grand Rue Jean Moulin"
I.L.A. Montpellier’in merkezinde; Grand Rue Jean Moulin'de, 18.yy.dan kalma etkileyici, tarihi bir binada yer alır. Ticaret Odası binasının tam karşısındadır. Şehrin meşhur yerlerine, “Place de la Comedie” ana meydanına ve “Jardin du Champs de Mars” a yürüme mesafesindedir. Okulun etrafındaki sokak kafelerinde dinlenebilir ya da okuldan şehrin diğer yerlerine kolayca ulaşabilirsiniz.
Institut Linguistique Adenet (I.L.A.), IALC (International Association of Language Centers) akreditasyonuna sahiptir. “Maison de la France” tarafından tanınmaktadır. Ministere de l’Education Nationale / Rectorat” a kayıtlıdır.  

"Place de la Comedie"
Kablosuz internet erişiminin olduğu I.L.A okul binasında; aydınlık ve klimalı sınıflar, 22 bilgisayarlı bilgisayar laboratuarı, Fransız dergi ve gazetelerinin bulunduğu öğrenci çalışma ve dinlenme odası bulunmaktadır. Her yıl 70 farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.
I.L.A yıl boyunca tüm seviyeler için Genel Fransızca kursları vermektedir. Başlangıç seviyesindeki (A1 dil seviyesindeki) öğrenciler belirli tarihlerde, diğer seviyedeki öğrenciler her Pazartesi kurslarına başlayabilirler.

Okul binası
Genel Fransızca kursları haftada 20 ders ve 30 derstir. Haftada 30 ders olan program; haftada 20 ders Genel Fransızca ve haftada 10 ders konuşma dersleri içerir.  A1 seviyesindeki öğrenciler de haftada 30 ders olan programa katılabilirler.
I.L.A.’da Genel Fransızca kurslarına ek olarak, İş Fransızcası, DELF ve DALF sınav hazırlık kurslarını da verilmektedir.
Minimum yaş 16’dır. Sınıf mevcudu maksimum 10 kişidir. Dersler sabah saat 09.00’da başlamaktadır. 1 ders 45 dakikadır. Derslere düzenli devam eden öğrencilere kurs bitiminde katılım sertifikası verilir.
I.L.A.’da yıl boyunca her hafta en az 4 tane sosyal aktivite ve gezi düzenlenir. Müze, tiyatro gezileri, şarap ve peynir tadımı, partiler, bu sosyal aktivitelerden bazılarıdır. Ayrıca Avignon, Carcassonne, Nimes, Camargue, Provence gibi bölgenin popüler yerlerine geziler düzenlenir. Su sporları ve binicilik de öğrencilerin yaptığı popüler sporlardandır.
Okulumuz aile yanı, öğrenci yurdu, apartman dairesi ve otelde konaklama seçenekleri sunmaktadır.
I.L.A. yurtdışı dil eğitimi fiyatlarını aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Bu ücretler sadece kurs, yani eğitim ücretleridir. Konaklama ve diğer ek ücretler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
I.L.A.’da belirli dönemlerde yurtdışı dil eğitimi ücretlerinde indirimler mevcuttur. İndirimli ve uygun fiyatlı yurtdışı eğitim ücretlerini görebilmek için aşağıdaki butonu tıklayınız ya da bizimle iletişime geçiniz. 


Pratik Bilgiler

VİZE BAŞVURUSU


TÜM ÜLKELER İÇİN GEREKEN VİZE İŞLEMLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN DANIŞMANLIK ÜCRETİ KARŞILIĞINDA YAPILMAKTADIR. GEREKLİ BELGELERE WEB SİTEMİZİN MENÜSÜNDEKİ VİZE BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ YA DA TELEFONLA BİZİ ARAYARAK DAHA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
BALKAN TURU


4 Gün I Üsküp I Manastır I Ohrid I Selanik I Kavala I 

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN / İSTANBUL – ÜSKÜP
Kampüs önünde buluşma
Üsküp’ e hareket
Gueshevo sınır kapısından Makedonya’ ya giriş
Gece yolda geçecek

2.GÜN / ÜSKÜP
Üsküp’ e varış ve otobüsümüzde kahvaltı
Rehber eşliğinde Makedonya Turu
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü
Davut Paşa Hamamı
Mustafa Paşa Camii
Saat Kulesi, Eski Hanlar, Türk Çarşısı
Kapalı Çarşı, Çifte Hamam
Arasta Cami, Zafer Takı
Rahibe Teresa, Eski Tren Garı
Üsküp’ teki otelimizde konaklama

3.GÜN MANASTIR – OHRID – SELANIK
Otelimizde kahvaltı
Bitola Çarşısı
Manastır Askeri İdadisi, Saat kulesi
Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii
Bedesten, İshakiye Camii, Manastır Çarşısı
Kalkandelen, Basilica, Ohrid kalesi
Osmanlı Evleri, Türk Çarşısı
Kiril Kardeşler Heykelleri
Selanik’teki otelimizde konaklama

4.GÜN SELANİK – KAVALA- İSTANBUL
Otelimizde kahvaltı
Selanikte şehir turu, Atatürk’ün evi
Anı defterine okulumuz adına kayıt
Anma Törenine Katılma, Galerius Takı
Bey Hamamı, Aristo Meydanı
Beyaz Kule, Kavala’ ya hareket
Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli
Türkiye’ye hareket ve şehrimize varış

ÜSKÜP
Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Üsküp, Balkanlar’ın ortası sayılabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu merkezî özelliğinin sonucunda çok etnikli, tarihî mirası çok olan bir Balkan şehridir. Üsküp Havalimanı ile şehir, birçok uluslararası uçuşun noktalarından biridir. Otoyol hattı ile de Yunanistan, Kosova ve Sırbistan hatlarının kesişim yerinde konumlanır.

SELANİK
Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Adının Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki’den geldiği söyleniyor. Üç bin yılı aşan geçmişinden bugüne Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyor.
Şehrin bir Yahudi yerleşimi olarak bilinmesi 20. Yüzyıl başlarına kadar sürüyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra Yunan nüfusu, Yahudi ve Müslüman Türkleri aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği böylece sona eriyor. Selanik ayrıca, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk’ün doğduğu ve ilk gençliğini yaşadığı yer olması bakımından Türkler için ayrı bir öneme sahip. Thermaikos Körfezi’nin kıyısına kurulmuş kent eski ve görece daha yeni olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Görülmesi gereken yerlerin büyük çoğunluğu eski şehir bölümünde bulunmaktadır. Selanik’in ünlü ibadethaneleri de yine aynı bölümde bulunmaktadır

Sosyal ve Kültürel Aktiviteler
Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, Taş Köprü, Bey Hamamı
Davut Paşa Hamamı, Murat Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii
İsabey Camii-Saat kulesi,Türk Çarşısı, Kapalı Çarşı
Çifte hamam, Köşe Kadı Camii,Kızıl Kule
Resneli Ahmet Niyazi’nin Evi ve Kültür Sarayı
Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Bedesten
Yeni Mehmet Efendi Camii, İshakiye Camii,Manastır çarşısı
Ohri Gölü, Ohrid Kalesi, Antik Tiyatro, Çar Semoil Kilisesi
Kiril alfabesini keşfeden Kiril Kardeşler Heykelleri
Aziz Dimitri Katedrali, Atatürk’ ün doğduğu ev
Aristo Üniversitesi, Rotonda, Galerius takı

Ücrete dahil olan hizmetler
3* veya 4* otellerde konaklama ve kahvaltı
2. gün kahvaltı (Lunch box )
Lüks otobüsler ile ulaşım
Program boyunca tüm transfer hizmetleri
Program süresince profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası,
Vize Ücreti,
Yurtdışı çıkış harcı,

Ücrete dahil olmayan hizmetler
Öğle ve akşam yemekleri

DAHA FAZLA AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
student
Yorum Gönder
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1
logo1